Yalnızca Birkaç Kolay Adımda Kusursuz Kaşlara Sahip Olmak İster Misiniz?

Kaşlarınızı korumak hayli sıkıntı olabilir. Yüzünüzde çok belirleyici bir özelliktirler, bu yüzden onları mahvetmek istemezsiniz. Lakin herkesin kaşlarını sistemli olarak profesyonelce yaptıracak vakti yahut parası yoktur. Bunu kendiniz yapmak biraz göz korkutucu olabilir, lakin aslında o kadar da sıkıntı değil! Kaşları nasıl şekillendireceğinize dair 4 kolay ipucumuz var!

1. NEMLENDİRİCİ EKLEYİN

Bu kulağa biraz tuhaf gelebilir, lakin kaşlarınızın da saçlarınız kadar ilgiye muhtaçlığı var! Dolgun ve sağlıklı görünmelerini sağlamak için kaşlarınıza biraz nemlendirici serum sürün. Bunun için hindistancevizi yağı yahut zeytinyağı üzere organik yağlar da kullanabilirsiniz. Kulak çöpü yada makyaj temizleme pedleri ile bunu kolay kolay uygulayabilirsiniz. Cildiniz de bu duruma şad kalacak!2. ÇIKAN KAŞLARI ALIN

Çok fazla vaktiniz yoksa, yalnızca başıboş kılları cımbızla almak kaşlarınız için çok şey yapabilir. Onları çabucak temizler ve yüzünüzün daha düzgün görünmesini sağlar. Hakikaten uzun saçlarınız varsa, kaşlarınızı daha da nizamlı göstermek için onları biraz kesmeyi düşünebilirsiniz.

3. KAŞLARINIZI FIRÇALAYIN

Saçınızı her gün fırçalıyorsunuz, o halde neden kaşlarınızı fırçalamıyorsunuz? Bu metot anında kaşlarınızın bakımlı görünmelerini sağlayacak! Tüylerin çıkış istikameti ile birlikte ve biraz üst gerçek fırçalayın. Küçük kaş fırçalarını hoşluk eserleri satan birden fazla mağazadan satın alabilirsiniz.4. KAŞLARINIZI DOLDURUN

Kaşlarınızı doldurmak için bir kaş kalemi kullanarak kaş formunuzun daha bariz ve düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz. Kaleminiz için kaş renginizden iki ton daha açık bir renk seçmelisiniz. Saçınız sarı yahut gümüş ise iki ton daha koyu bir renk seçmelisiniz.

5. KAŞLARINIZA BAKIM YAPIN

Dökülen kaşlarınız mı var? Kaşlarınızın ortasını hoşluk gereçlerine para dökmeden, konutta doğal gereçlerle doldurmak mı istiyorsunuz? İşte size meskendeki malzemelerinizle kolay kolay uygulayabileceğiniz kaş maskesi tanımını açıklıyoruz. Bunun için gerekli olan gereçler yalnızca 1 tatlı kaşığı kuru çay, 1 tatlı kaşığı kuru kahve, yarım çay bardağı su. Bir cezvenin içinde kuru çayı, kuru kahveyi ve suyu kaynatın. Soğumaya bırakın. Daha sonra bu karışımı tülbentten süzün. Her akşam kaşlarınıza bu karışımı uygulayın. Bu karışımı buzdolabında saklayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.