Tottenham, Richarlison transferini bitirdi! 60 milyon Pound…

Premier Lig takımlarından Tottenham, Everton’ın yıldızı 25 yaşındaki Brezilyalı Richarlison için kulübüyle mutabakat sağladı. İngiliz basınının argümanına nazaran ödenecek bonservis bedeli 60 milyon Pound.

Kadrosunu kıymetli desteklerle güçlendirmek isteyen İngiltere Premier Lig devi Tottenham haftalardır yaptığı görüşmede sonuç aldı ve Richarlison transferini bitirdi.

İngiliz basınından gelen son dakika haberlerine nazaran; Everton ile muahedeye varan Tottenham bu transfer için 50 milyon Pound bonservis ve 10 milyon Pound bonus ödeyecek.

SON TEKLİFE OLUMLU DÖNÜŞ

Kuzey Londra takımının yöneticileri, Brezilyalı golcünün temsilcileriyle yaptığı görüşmede fiyat konusunda muahedeye varmış ve iş kulübün ikna edilmesine kalmıştı. Ekonomik olarak sıkıntı günler geçiren Everton, 25 yaşındaki Brezilyalı yıldız için yapılan bu teklifi olumlu karşıladı.

Prensip mutabakatının akabinde Richarlison’un Tottenham için sıhhat denetiminden geçmesi bekleniyor. Everton formasıyla 152 maçta 53 gol attı ve geçen dönem Everton’ı Premier Lig’de tutan Richarlison artık Şampiyonlar Ligi’nde uzunluk gösterebilecek.

Ivan Perisic, Fraser Forster ve Yves Bissouma’yu takımına katan Spurs 4. transferini Richarlison’ı resmen açıklaması ile yapacak.