TFF’den yayın ihalesi açıklaması: Digiturk’le anlaşma sağlanamadı

Türkiye Futbol Federasyonu, yayın ihalesinde Digiturk ile sözleşme imzalanmasının söz konusu olmadığını ve hakların Saran Medya ile TRT’ye geçtiğini açıkladı.

Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig’e ilişkin devam eden ihale sürecine yönelik olarak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) açıklama geldi. TFF yayın ihalesine ilişkin yaptığı açıklamada Digiturk’le anlaşma sağlanmadığını duyurdu.

Digiturk’le anlaşma sağlayamayan TFF, ilgili paketlere en yüksek ikinci teklifleri veren firmalar olan Saran Medya ve TRT’ye imza haklarının geçtiğini açıkladı.

TFF’den yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol sezonlarını içeren TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihaleye ilişkin olarak, Yayın İhale Komisyonu’nun aldığı karar gereğince, Paket 4 kapsamında Paket 1-B, Paket 1-C, Paket 1-D, Paket 1-E, Paket 1-F, Paket 2 ve Paket 3 için verilen süre sonunda Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. (Digiturk) ile sözleşme imzalanması söz konusu olmamıştır.

Bu kapsamda, 28.02.2022 tarihli kamuoyu açıklamamızda da duyurulduğu gibi, ihale şartnamesi koşullarında ve şartname ekinde yer alan Yayın Hakkı Sözleşmesinin imzalanması için haklar, ilgili paketlere en yüksek ikinci teklifleri veren Saran Uluslararası Film. Org. Rek. Tic. Paz. A.Ş. ve TRT’ye geçmiş bulunmaktadır.”