Tahkim Kurulu, Fatih Terim’in cezasını onadı

Tahkim Kurulu, Fatih Terim’in cezasını onadı
Tahkim Kurulu, Fatih Terim’in cezasını onadı

Süper Lig’in 31. haftasındaki Çaykur Rizespor maçı sonrasında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan (PFDK) ceza alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in itirazı reddedildi.

Kurul, 2 maç ceza alan Fatih Terim’in cezasını onadı. Öte yandan Galatasaray Antrenörü Ümit Davala’nın da 2 maçlık cezası onandı.

Fatih Terim, Galatasaray’ın Hatayspor ve Karagümrük karşılaşmalarında yedek kulübesinde yer alamayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle;

“Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.’nin teknik sorumlusu Fatih Terim ve antrenörü Ümit Davala ile ilgili PFDK’nın 25.03.2021 tarihli E.2020-2021/878 K.2020-2021/1085 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

– Galatasaray Sportif Sınai ve TicariYatırımlar A.Ş.’nin teknik sorumlusu Fatih Terim’in rakip takım mensubuna yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 41/1-c ve 35/4. maddeleri ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesi giriş yasağı ve 13.000,00 TL para cezası cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,

– Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.’nin antrenörü Ümit Davala’nın rakip takım mensubuna yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 41/1-c ve 35/4. maddeleri ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesi giriş yasağı ve 13.000,00 TL para cezası cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*