Spor Federasyonları, 19 Mayıs kutladı

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamada, “Cumhuriyetimiz ile yaşıt olmanın gururunu yaşayan Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Atatürk’ün çizdiği yolda spor kültürünü daha ileri düzeylere taşıma sorumluluğu ve futbolu tüm yurtta geliştirme anlayışıyla geleceğimizin teminatı gençlerimizle birlikte var gücümüzle çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu his ve niyetlerle, bizlere bu eşsiz vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm kahramanlarımızı rahmet, hürmet ve şükranla anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.” sözleri kullanıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) internet sitesinde Lider Hidayet Türkoğlu’nun yaptığı paylaşımda ise şu tabirlere yer verildi:

“Özgürlük ve bağımsızlık yolunda büyük ve güçlü gayretin birinci adımını simgeleyen bu değerli gün, ülkemizin her köşesindeki gençlerimize ve spora emanettir. Cumhuriyetin sarsılmaz emanetçileri olan gençliğimiz, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan bütün memlekete yayılan tıpkı inanç ve umutla, aydınlık yarınlarımızın teminatı olmaya devam etmektedir. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak daha fazla gencimizi sporla tanıştırabilmek ve başarılı sportmenler yetiştirerek bayrağımızı dünyanın her yerinde dalgalandırabilmek için çalışmayı sürdüreceğiz. Bu niyetlerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün Kurtuluş Savaşı kahramanlarımız olmak üzere, bu cennet vatan için uğraş etmiş şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı gönülden kutluyorum.”

Türkiye Voleybol Federasyonunun resmi toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada da “Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak ulusal çabayı başlattığı ve gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, başta Ulu Liderimiz olmak üzere vatanımız için çaba eden tüm şehitlerimizi hürmet ve rahmetle anıyoruz.” denildi.

Türkiye Hentbol Federasyonu ise “Ulu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal çabanın birinci adımlarını attığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!” paylaşımında bulundu.

Atletizm Federasyonu, Boks Federasyonu, Eskrim Federasyonu, Güreş Federasyonu, Halter Federasyonu, Tenis Federasyonu başta olmak üzere olimpik ve paralimpik branşlarda yer alan federasyonlar ile öteki spor federasyonları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayımladıkları bildirilerle kutladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.