SADAT’ın İdare Konseyi Lideri Melih Tanrıverdi: Kemal Beyefendi keşke randevu alsaydı

SADAT İdare Şurası Lideri Melih Tanrıverdi’nin Halk TV canlı yayınında yaptığı açıklamaların satır başları;

“SADAT, 2012 yılında Türkiye’ye dost ve müttefik ülkelere savunma ve güvenlik alanında, ülkelerin silahlı kuvvetleri ve polis teşkilatlarına yönelik özel stratejik danışmanlık hizmetleri, özel askeri eğitimler ve donatım hizmetleri verilmek üzere kurulmuş bir ticari şirkettir.”

Türkiye’nin medeniyet coğrafyası aşikâr. Burada konumlanan şey Avrupa aksiliği değil. Burada kıymetli olan Türkiye’nin dost ve müttefik ülkelerine bunu yapmak.

Kimi ülkelere yönelik dışlayıcı tutumlarda bulunmak gerçek değil.

Hizmet tekliflerimizi 60 civarı ülkeye verdik. 20-25 adedine şimdiye kadar proje ürettik. Suriye’ye hiç hizmet paketimiz olmadı, Suriye’deki muhaliflerine de bir donatı hizmetimiz de olmadı. Libya’da 2013’te çeşitli projeler geliştirdik. ASSAM ve SADAT farklı kurumlar.

GAYRİ NİZAMİ HARP FAALİYETİ ARGÜMANLARI

Kime veriyoruz bu eğitimleri? Bu silahlı kuvvetlere ve polis teşkilatına verilecek eğitim. Bugün Rusya Ukrayna’yı işgal etti süpersonic füzelerle Ukrayna’yı vurdu, sivilleri katletti. İnsanları çukurlara doldurup infaz etmişler. 

 ”Gayrinizami eğitim Türkiye’de vermiyoruz. Paketlerimiz var. Biz bu eğitimleri silahlı kuvvetlere ve polislere verilecek bir eğitim paketi. Bugün Rusya Ukrayna’yı işgal etti. Ukrayna’nın silahlı kuvvetlerini vurdu, sivilleri öldürdü. Ukrayna şu an meşgul yerlerde gayrinizamı harp faaliyeti yürütüyor. Vaktinde İngiltere, Ukrayna’ya vermişti. Ülkeler barış devirlerinde bu hazırlıklarını yaparlarsa; işgale maruz kaldıkları takdirde başarılı olma bahtları atacaktır”

KILIÇDAROĞLU’NUN SADAT’A GİTMESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

”Kemal Beyefendi keşke randevu alsaydı, biz de orada olsaydık. Biz de görüşmek isterdik. Kemal Beyefendi bizim orada olmadığımız bir vakti tercih etti. Niyeti görüşmek değil gösteri yapmaktı herhalde.

O gün çok yorgun ve bitkin vaziyetteydik. Ali Beyefendi, şirkete geldiğinde ne oluyor diye bakmak için dışarı çıkmış. Engin Altay’a ”Neden randevu almadınız?” diye soruyor” 

”Kameralar açık, telefonlar açık gelmişler ziyarete. Bu misafirlik değil, gösteri yapmak” 

“Kılıçdaroğlu geldiği günün akşamına kadar 92 kişi iş müracaatında bulundu.”

”Verdiğimiz hizmetler, hukukçular tarafından ayrıntılı inceleniyor. Biz nereye basıp nereye basmamız gerektiğini biliyoruz. Biz bir ülkeye hizmet vereceğimiz vakit o ülkenin silahlı kuvvetlerine iletilmek üzere Dışişleri Bakanlığı’na ve Ulusal Savunma Bakanlığı’na bilgi veriyoruz. Vermeyin denilse vermiyoruz’‘ dedi.

SEDAT PEKER’İN TEZLERİ

Tanrıverdi organize kabahat örgütü önderi Sedat Peker’in savları hakkında şunları söyledi:

”Sedat Peker bir itirafta bulunuyor. Kendi götürdüğüm tırların içinde bu materyaller vardı. Bir kısmını El Nusra’ya teslim edildi.

Biz Suriye muhalefeti ile El Nusra ile terör örgütleri ile çalışmadık, çalışmayız. Özgür Suriye Ordusu da dahil. Şayet Sedat Peker ben bunları götürdüm diyorsa bu onların sorunu. Sedat Peker, SADAT’tan randevu talep ediyordu. Randevu talebini kabul etmedik. Davet etti, davetini kabul etmedik. Bizim organize kabahat örgütü önderi ile ne işimiz olabilir ki? Biz anarşist, terörist değiliz. Bizim grubumuz TSK’nın onurlu subaylarından oluşuyor.

Sedat Peker bize ”Benimle resmi olarak görüşmek istemiyorsunuz. Ben düğüne davetliyim, siz de gelin. Düğünde denk gelmişsiniz üzere yapalım” diyordu.

Benim varsayımım Sedat Peker’i ‘iyi keklemişler, biz SADAT’tan geliyoruz’ diye. Kendisi de o randevu taleplerini teyit etmek için ilettiğini düşünüyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.