Mel Gibson, reddettiği rolleri açıkladı: Batman, James Bond, Gladyatör…

“Cesur Yürek” sinemasıyla En Güzel Direktör ve En Güzel Erkek Oyuncu Oscar’ını alan oyuncu Mel Gibson, İskoçya’nın Glasgow kentinde katıldığı bir aktiflikte bugüne dek reddettiği birtakım rollerden bahsetti. Oyuncu, bilhassa harika kahraman sinemalarına hiç ilgi duymadığını söyledi.

Kayıp Rıhtım’ın We Got This Covered’dan aktardığı habere nazaran, bir muhteşem kahraman ya da bir üstün kötüyü oynamakla ilgilenip ilgilenmediği sorulan Gibson, bu çeşitle hiç ilgilenmediğini belirtti. Ayrıyeten kendisine Batman rolü için üç sefer teklif geldiğini lakin her keresinde bunları geri çevirdiğini de açıkladı.

‘GLADYATÖR’Ü REDDETTİ

Sonrasında sohbet, oyuncunun reddettiği rollere geldi. 1985’te James Bond’u son kez canlandıran Roger Moore’dan sonra, bu ikonik rolün kendisine teklif edildiğini kaydeden Gibson; o devir sırf 26 yaşında olduğunu ve rolü üstlenmeye hazır olmadığını söyledi. Ayrıyeten 1988 tarihinde vizyona giren Barry Levinson imzalı “Rain Man” de Gibson’ın reddettiği roller ortasında yer alıyor. Gibson, “The Patriot”ta oynamak için Ridley Scott’ın “Gladyatör” sinemasını reddettiğini de açıkladı.

Oyuncu, bu rolleri reddettiği için rastgele bir pişmanlık duymadığını da belirtti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.