LUNA Sonrası Bitcoin, SHIB ve ETH Ne Olacak? Kara Perşembe mi?

Geçen hafta Bitcoin (BTC) desteğin altına düştüğünde, stabilcoinler dolardan çıkarıldığında ve LUNA sıfıra düştüğünde, kripto para piyasasını panik havası sardı. Devasa düşüşlerle sonuçlanan bu durum, Bitcoin (BTC), Shiba Inu (SHIB) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto para birimleri üzerinde, ‘’Kara Perşembe COVID’’ çöküşünden çok daha fazla etki bıraktı. Kriptokoin.com olarak, detayları aktarıyoruz.

Kripto para piyasası Kara Perşembe’den daha fazla değer kaybetti

Lider kripto para birimi Bitcoin büyük fiyat kayıpları yaşarken, altcoin’lerde de telafisi zor zararlar görüldü. Dolara sabitlenmiş stabilcoin’ler bile tamamen sarsıldı. UST stabilcoin’in dolar kuruna stratejik olarak saldırdı ve BTC’yi içeren rezerv varlıklarının algoritmik olarak yönlendirilen tasfiyesinin domino etkisine neden oldu. Bitcoin destekten düştü ve birçok altcoin toplamda yüzde 80 ila yüzde 90 veya daha fazla bir düşüşe ulaştı. UST’ye bağlı bir varlık olan LUNA, tamamen sıfıra düştü. Toplam kripto piyasası değerinden milyarlar silindi. Bu gelişmeler, kriptonun geleceği hakkında şüphe duyanların sayısını fazlasıyla arttırdı.

Son kripto satışını Kara Perşembe ile karşılaştırılırken, haftalık RSI daha da aşırı aşırı satım seviyelerine ulaştı. on kripto satışlarını Kara Perşembe ile karşılaştırdığımızda, haftalık RSI daha da aşırı satım seviyelerine ulaştı. Bu arada, Kara Perşembe mumu yüzde 50’lik bir düşüş kaydetti ve buna karşın en son düzeltme zar zor yüzde 30 üretti. Tanım olarak, gizli bir boğa ayrışması, bir varlığın fiyatı daha yüksek bir düşük ayarladığında, ancak gösterge daha düşük bir düşük ayarladığında ortaya çıkar. Bu genellikle ilerlemenin devam ettiğini gösterir.

BTC, SHIB ve ETH gibi büyük kripto paralar için yeni bir çöküş dalgası daha mı geliyor?

Elliott Dalga Teorisi, devamının ileride nasıl görünebileceğine dair ipuçları sağlayabilir. Toplam kripto para piyasa değeri, sadece dibine dokunduğu paralel bir kanalda da işlem görüyor. Kanalın üst sınırı kabaca 10 trilyon dolar. Bu gerçek boğaların şu anda ihtiyaç duyduğu umut olsa da, ayılar hala son gülen taraf olabilirler. Haftalık RSI endeksi şu anda ayı piyasasının dibinden bu yana en düşük seviyeye ve TradingView’deki tarihinin dördüncü en düşük seviyesine ulaştı.

Haftalık RSI’da belirlenen önceki üç düşük seviyeden ikisi ayı piyasası dipleriydi. Bununla birlikte, kalan düşük seviyeyi, son dibe doğru yüzde 45’lik bir düşüş izledi. Buradan bir başka yüzde 45’lik düşüş, toplam kripto piyasa değerini yaklaşık 600 milyar dolara veya Ocak 2018 döngüsü zirvesinin altına geri götürecektir. Basitçe söylemek gerekirse, risk hala son derece yüksektir, ancak aşırı satım koşulları arttıkça, ödül potansiyeli de artmaktadır. Buna göre hareket edin.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.