Gazeteci Levent Gültekin’e saldıran gruptan iki kişi tutuklandı

Gazeteci Levent Gültekin’e saldıran gruptan iki kişi tutuklandı
Gazeteci Levent Gültekin’e saldıran gruptan iki kişi tutuklandı

Gazeteci Levent Gültekin’e televizyon programına katılmak için gittiği Bakırköy’de saldıran 3 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi’ne getirildi. Adliyede savcılığa ifade veren 3 kişiden 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 2’si tutuklandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade veren şüphelilerden M.E.K. suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “Olay günü İstanbul Caddesi’nde diğer şüpheli kişiler ile aramızda yüksek sesle konuşuyorduk. Bu esnada daha önce tanımadığım, adını olay sebebiyle öğrendiğim Levent Gültekin bize ‘Ne bağırıyorsunuz’ dedi. Daha sonra da küfür etti. Ö.D. Gültekin’i düzgün konuşması için uyardı. Dinlemeyip üzerine yürüyünce Ö.D. müştekiye yumruk salladı. Bu esnada etrafımızda daha önce tanımadığım kalabalık bir grup belirdi. Grubu görünce korkarak uzaklaştım. Ben müştekiye vurmadım. Ayırmak için araya girdim. Haberlerden olayı öğrendiğimde de kendim teslim oldum. Pişmanım” dedi.

Şüphelilerden Ö.D. de ifadesinde, “Arkadaşlarım arasında yüksek sesle konuşuyorduk. Bu yüzden müşteki Gültekin, bizi küfürlü bir şekilde uyardı ve üzerime yürüdü. Şahsın üzerime gelmesi sebebiyle kendisini omzundan itekledim. Bu esnada etrafımıza kalabalık toplanmaya başladı. Ben şahsın arkadaşları sandım. Daha sonra müştekinin sağ omzuna yumruk salladım. Bir arbede oluştu. Biz olay yerinden ayrıldık. Şahıs o gün çok sinirliydi. Herkese laf atıyordu. Pişmanım” diye konuştu.

Bu haberler de ilginizi çekebilir:
dSokak ortasında 25 kişinin saldırısına uğrayan Levent Gültekin’in parmakları kırılmış
dSoylu’ya, Levent Gültekin sorusu: ‘Linç’ talimatını verenlerden mi çekiniyorsunuz?

 

Şüphelilerden M.A.D.(17) ise, “Olay esnasında etrafımız bir anda kalabalıklaştı. Tanımadığım kişiler müştekiye vurdu. Müşteki olay günü çok sinirliydi. Bu nedenle çevrede bulunan kişiler kendisine saldırmış olabilir. Çıkan haberlerden sonra şüpheli sıfatındaki diğer iki arkadaşım ile birlikte gidip teslim olduk. Suçlamaları kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

Verilen ifadelerin ardından savcılık 3 şüphelinin de “Yaralama” suçundan tutuklanmasını talep etti. Sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüphelilerden M.A.D. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Ö.D. ve M.E.K. tutuklandı.

Gazeteci Levent Gültekin Halk TV’deki programına katılmak üzere Bakırköy’de bulunduğu sırada, daha önceki bir programda AKP hükümetini eleştiren sözleri nedeniyle bir grup tarafından saldırıya uğramıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*