Facebook, Donald Trump’ın sesine de yasakladı

Facebook, Donald Trump’ın sesine de yasakladı
Facebook, Donald Trump’ın sesine de yasakladı

Cumhuriyetçilere ve Trump’a yakınlığıyla bilinen Fox News kanalında çalışan Trump’ın gelini Lara Trump, o dönem henüz başkan olan Donald Trump’la yaptığı röportajı Facebook’ta paylaştı. Facebook, paylaşımı platformdan kaldırarak Trump’ın sesini yayımlamama kararı aldı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Lara Trump, dün de Facebook’tan videonun neden kaldırıldığına dair gelen açıklama e-mail’inin ekran görüntüsünü Instagram hesabı üzerinden paylaştı.

Paylaşıma göre Facebook’tan gelen e-mail’de “Donald Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarına getirdiğimiz yasakla bağlantılı olarak Donald Trump’ın sesiyle paylaşılmış olan içerikler de kaldırılacak ve bu hesapta da bazı kısıtlamalara gidilecektir.” yazıyor.

Trump’ın oğlu Eric ile evli olan Lara Trump, Facebook’tan kaldırılmasının üzerine online olarak hazırlayıp sunduğu programında röportajı paylaşmıştı.

Instagram hesabında yaptığı paylaşımda da Lara Trump, “Aynı bu şekilde Orwell’in 1984’üne bir adım daha yaklaşık” ifadelerini kullandı.

Facebook, Trump’ın hesabını 7 Ocak’ta askıya almış; Mark Zuckerburg kararı “Başkanın bu dönemde bizim hizmetlerimizden yararlanmaya devam etmesinin risklerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz” diye yorumlamıştı.

Aynı dönemlerde Donald Trump’ın Twitter hesabı da askıya alınmış ve YouTube da kendisine engel koymuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*