Erzurum’da mağdur olduğunu söyleyen adam bankanın önüne çadır kurdu

Erzurum’da yaşayan emekli 72 yaşındaki tesisat ustası bir bankanın ‘emekli maaşını buraya taşı 3 bin TL promosyon’ reklamını görerek maaşını taşıdı.

Bankanın daha sonra verdiği promosyonu geri alması üzerine ve çektiği kredinin sigorta fiyatı ile faizinin yüksek olması nedeniyle banka önüne çadır kurarak harekete başlayan Batmaz, gece gündüz banka önünde bekliyor.

“Aldığım para 11 bin TL”

İHA’nın aktardığına nazaran Batmaz, “Biz emekliyiz. Banka bir reklam vardı. Reklam camına bir reklam yapıştırmıştı ‘Maaşını bankaya al 3 bin TL’yi al’ diye. 3 bin TL’ye kapıldık emekli maaşımızı buraya aktardık. Bir ay sonra o parayı geri aldılar. Emekli maaşımız yetmediğinden ötürü kredi kullandık. Kredilemiz 11 bin TL onun yanında 5 bin 500 lira sigorta parası istiyor. Burada 60 yaş altı ve üstü olarak emekli kredilerini bölmüşler. 60 yaş üstünün mevt riski fazla olduğu için sigorta parası fazla oluyor. 5 bin 500 lira sigorta parası eklediler. 48 ay vade ile para 22 bin liraya çıktı. Aldığım para 11 bin TL.

“Sonuç alana kadar devam edeceğim”

Ben bugüne kadar 40 bin lira ödedim. Hala daha banka benden 14 bin lira para istiyor. Maaşım elinde esasen alacağını almadığı vakit bizim bankadan paramızı almak üzere bir bahtımız yok. Maaşımdan fazladan para kesiliyor, münasebetini de kredi çektiğimizi gösteriyor. İspat için doküman istediğimizde de mahkemeye ver diyor. Mağdur olduk, 2 gündür çadır kurdum. Sonuç alana kadar devam edeceğim. Benim üzere yüzlerce vatandaş var. Adamlar kanun bile tanımıyor” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.