Emine Erdoğan Türk Mutfağı Haftası’nda konuştu!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Türk Mutfağı Haftası’nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, Gastro-diplomasi alanında Türk mutfağının zenginliklerine değğindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan,Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Balıkesir’de düzenlenen 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası’nda konuşma yaptı. Bunun yanı sıra Erdoğan tezgah başına geçerek elinin lezzetini konuşturdu. Ünlü şeflerin de bulunduğu Türk Mutfağı Haftası’na dair Emine Erdoğan, çeşitli workshop’lara katılarak Yazar Asuman Kerkez ile, ‘Anadolu’dan Dünyaya Armağan Bulgur’ kitabından bulgurlu tarifleri hazırladı. Erdoğan Twitter hesabından da Türk Mutfağı Haftası’ndan da paylaşımda bulundu.

Emine Erdoğan

GIDA KAYBI SORUNU İÇİN ÇÖZÜM

Erdoğan sıfır atık konusunun da altını çizerek konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Mutfağımızın en önemli karakteristiği olan, kalan ürünlerin bambaşka yemeklere dönüşebilmesi, global gıda kaybı sorunu için önemli bir çözüm. Çünkü bir mutfağı atıksız kılan, ardındaki zihniyet ve öğretidir. İnsanlar doğa dostu olmanın yöntemlerini arıyorlar. Oysa bizim mutfağımızın doğa dostu kimliği yeni bir icat değil, binlerce yıllık tecrübedir. Bu tecrübeyi, doğru bir iletişim planıyla gün yüzüne çıkarmanın, bizi uluslararası kulvarda en öne taşıyacağına yürekten inanıyorum. Türk mutfağının layıkıyla tanıtılması el birliğiyle mümkün.”

Emine Erdoğan İdil Çimrin

“ASIRLIK TARİFLERLE TÜRK MUTFAĞI”

Anadolu’daki her sofranın bir hikayesinin olduğunu belirten Erdoğan, “Gastro-diplomasi alanında Türk mutfağının gücünü ve zenginliğini tanıtmak için “Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı” kitabımızla ektiğimiz tohum, fidan oldu” dedi.

Emine Erdoğan Türk Mutfağı Haftasından konuştu

Kültür ve Turzim Bakanlığı’nın desteğiyle Balıkesir’de düzenlenen 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası için tezgah başına geçen Erdoğan, “Balıkesir Gastronomi Festivali, köklü mutfak mirasımızı dünyaya tanıtmak için bir kapı araladı. Devamını diliyorum. @balikesirbld @TC_Balikesir @TGAjansi” ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan tezgah başına geçti

Öte yandan ilk kez bu yıl kutlanan Türk Mutfağı Haftası’na öncülük eden Erdoğan paylaşımında, “Hafta boyunca sadece ülkemizde değil yurt dışı temsilciklerimizde de sürecek. Mutfak kültürümüze yoğun ilgisinden dolayı kıymetli büyükelçilerimize şükranlarımı sunuyorum. #TürkMutfağıHaftası kutlu olsun!” sözlerine de yer verdi.

21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası

Ünlü şefler Emine Erdoğan ile bir araya geldi

21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası

Emine Erdoğan yemeklere elinin lezzetini ekledi

Türk Mutfağı Haftası Emine Erdoğan öncülüğünde ilk kez bu yıl kutlandı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.