Emekli amirallerin gözaltına alınmasına CHP’den tepki

Emekli amirallerin gözaltına alınmasına CHP’den tepki
Emekli amirallerin gözaltına alınmasına CHP’den tepki

104 amiral tarafından yayımlanan bildiriyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında emekli amiral Cem Gürdeniz’in gözaltına alındığı belirtildi.

Montrö bildirisine imza atan amiraller hakkında başlatılan soruşturma sonrasında gözaltılarla ilgili olarak CHP’den ilk açıklama Engin Özkoç’tan geldi.
 

Emekli Amiral Cem Gürdeniz evine gelen polislerce gözaltına alındı.

Türkiye için utanç verici bir gün. Biz bu oyunları daha önce de gördük.

VATANSEVERLER DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BOYUN EĞMEYECEK! https://t.co/fEg09eo803 — Engin Özkoç (@enginozkoc) April 5, 2021
Twitter’daki hesabı üzerinden bir açıklama yapan Özkoç, “Türkiye için utanç verici bir gün. Biz bu oyunları daha önce de gördük. Vatanseverler dün olduğu gibi bugün de boyun eğmeyecek” diye yazdı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 14 emekli amiral hakkında gözaltı kararı verildi.

10 emekli amiral gözaltına alınırken, 4 amiralin gözaltına alma işleminin devam ettiği kaydedildi. Gözaltına alınan isimler arasında Cem Gürdeniz, Mustafa Özbey, Atilla Kezek, Ergun Mengi ve Kadir Sağdıç gibi isimler bulunuyor. 

Bildiriye imza atan emekli amiral Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz, şahsi Twitter hesabında, “Az önce sabah 6:30’da polisler evimize baskın yaparak Cem’i gözaltına aldılar.” mesajı paylaştı.

104 emekli amiral yayımladıkları bildiriyle 1936 Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne dair  kaygılarını ve eleştirilerini dile getirmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*