Cüneyt Çakır: Hakkınızı helal edin

Hakemlik mesleğini noktalayan ve TFF tarafından genç hakemleri eğitmesi maksadıyla hakem eğitmeni olarak görevlendirilen Cüneyt Çakır, bir teşekkür bildirisi yayınladı.

Cüneyt Çakır’ın bildirisi şöyle:

“28 yıl evvel büyük hayallerle başladığım hakemlik serüvenimi, hayallerime kavuşmuş olmanın verdiği gururla noktalıyorum.

Dile kolay, bu 28 yılın her anı çok değerliydi. Birinci çıktığım amatör karşılaşmadan son çıktığım en üst seviye karşılaşmaya kadar hepsine tıpkı ciddiyetle yaklaştım. Çok çalıştım, çok emek verdim.

Türk Futbol Hakemliği’nin çıtasının yükselmesine vesile olabildiysem ne keyifli bana.

Uluslararası üst seviye karşılaşmalarda yaptığım vazifelerde Türk Milletinin, 80 milyon insanımızın duaları daima yanımdaydı. Bu bana büyük bir güç verdi. Gurur verdi.

“Gösterilen teveccühe minnettarım”

Diğer en büyük gücüm ise beni izleyen, örnek alan Türk Gençliği’ne, Türk Hakemliği’ne hakikat rol model olabilmekti. Bu sorumluluğu her vakit hissettim.

Gösterilen teveccühe, sevgi bildirilerine minnettarım.

Türk Hakemliği sayesinde Cüneyt Çakır oldum. Bu şuurla bugün edindiğim tecrübeyi genç Türk Hakemleriyle paylaşmak için bu istikamette bir karar aldım. Onları seyretmek, onların gelişimine katkıda bulunmak istiyorum.

Üzerimde emeği olan onlarca, binlerce insan var.

Hepsine teşekkür ediyorum.


“Arkamda güzel bir seda bırakabildiysem ne mutlu”

Beni bugünlere getiren bedelli hocalarıma, birlikte misyon yaptığım hakem arkadaşlarıma, federasyonumuza, hakem yöneticilerimize, medyada destekleyen tüm dostlara, memleketler arası federasyonların yetkilileri ve hakem yöneticilerine, her an yanımda olan Sevgili Aileme, dualarıyla her vakit destekleyen Türk Halkına teşekkür ediyorum.

Bugüne kadar olduğu üzere bugünden sonra da Türk Hakemliğine hak ettiği katkıyı yapmak için çalışacağım.

Arkamda güzel bir seda bırakabildiysem ne memnun bana.

Kalın sağlıcakla..”