Covidfest bitti! Kongre sonrası sosyal medya Fahrettin Koca’yı arıyor

Covidfest bitti! Kongre sonrası sosyal medya Fahrettin Koca’yı arıyor
Covidfest bitti! Kongre sonrası sosyal medya Fahrettin Koca’yı arıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, pandeminin görülmeye başlandığı 11 Mart 2020 tarihinden bu yana en çok konuşulan bakanların başında geliyor. Bazen Bilim Kurulu toplantıları sonrası yaptığı açıklamalar bazen de sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla Koca, gündemi uzun süre meşgul etti. Koca’nın açıklamalarında en çok kullandığı terimlerse ‘maske, mesafe ve temizlik’ oldu.

Koca, koronavirüsle ilgili sosyal medyada viral olan hemen her paylaşım ve görüntüye bile cevap vermekten geri durmadı. Maskesini takmayan yada yanlış takan vatandaşları telefonla aradı, İstiklal Caddesi’nde yürüyen kalabalıklara seslendi.

Koronavirüs kısıtlamalarına rağmen vatandaşın ‘Covidfest’ adı taktığı AKP İl kongreleri gerçekleştirildi. Bu kongrelerden bazılarına Erdoğan da katıldı. Erdoğan, memleketi Rize’deki kongrede lebalep dolu kongrelerle övünürken muhalefetin büyük tepkisini çekti. Kongreler sırasında gözler Fahrettin Koca’yı aradı. Mesafenin unutulduğu toplantılardan bahsetmeyen Koca, bir de Emin Saraç’ın binlerce kişinin katıldığı cenazesinde boy gösterdi.

DİKKAT ETMELİYİZ’

Tepkilerin ardından özür dilemek zorunda kalan Koca, son olarak AKP Kongresinde sosyal medyanın hedefi oldu. Koca, son iki paylaşımıyla tepki topladı. Büyük harflerle “DİKKAT ETMELİYİZ” diye tweet atan Koca hemen ardından eleştirilerin odağındaki kongre sonrası Erdoğan’ı kutladı. Onbinlerce paylaşım yapan sosyal medya kullanıcıları ‘Sağlık Bakanı Fahrettin Koca nerede’ diye sordu.
 

CovidFest 2021  pic.twitter.com/18cb4uIsaf

— Furkan ÇIRAK (@fcirak0853) March 24, 2021  

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*