‘Çocukların tablet istediği yerde Beton Kanalı konuşmak ihanettir’

‘Çocukların tablet istediği yerde Beton Kanalı konuşmak ihanettir’
‘Çocukların tablet istediği yerde Beton Kanalı konuşmak ihanettir’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir dizi inceleme yaptığı Arnavutköy’de ‘İBB’nin Kanal İstanbul çevresine hizmet götürüp götürmeyeceğini’ soran gazeteciye şu yanıtı verdi:

“Bu, büyük bir tehdit İstanbul için. Hele hele ülkenin böyle bir ekonomik zorluk çektiği bir ortamda. Şuradaki çocuklar ne sordu bize? ‘Başkanım, tabletimiz yok. Başkanım, kırtasiyemiz yok.’ Belki bazılarının üstünde giysisi yok. Şimdi böyle bir sorunu yaşadığımız ortamda, bunlar, bu şehir adına konuşulacak işler değil. Bunları konuşmak, büyük bir ihanet, zül, günah, yazık. Kaldı ki, bu beton sathın, o beton kanalın çevresine kurulacak olan alanların kime ait olduğunu da kimse bilmiyor bu arada.”

‘BETON KANAL, ARNAVUTKÖY’E DE TEHDİT’

Arnavutköy’de, özellikle altyapıya dönük önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini vurgulayan İmamoğlu, Hadımköy’de inşaatı devam eden Halk Ekmek inşaatının da bu yatırımların bir örneği olduğuna dikkat çekti. İmamoğlu, İBB’nin ekmek üretimini yaklaşık 2,5 milyon adete çıkartacak tesisin, yıl sonuna doğru faaliyete geçeceği müjdesini paylaştı. “Arnavutköy, yaygın bir alana sahip. Farklı tehditlerle de muhatap” diyen İmamoğlu, “Başta beton kanal olmak üzere başka tehditlere de maruz kalıyor. Bunları da bir yandan takip ederken, bir yandan da başta Terkos’u korumaya dönük, İSKİ’nin bir kısım yatırımlarına dönük hizmetlerimiz, Arnavutköy’de yoğunlukla devam ediyor” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*