Bulgar turistler resmen akın etti

Bulgaristan vatandaşları sabahın erken saatlerinden itibaren Edirne’ye Kapıkule ve Hamzabeyli Hudut Kapılarından giriş yaparak alışveriş için Ulus Pazarı’na akın etmeye başladı. Kendi arabaları ve çeşit otobüsleriyle gelen turistler kentteki alışveriş merkezi ve pazarları doldurdu. Edirne’de her hafta Cuma günleri kurulan Ulus Pazarı’na Bulgar turistler ağır ilgi gösterdi. Kentte oluşan yoğunluktan ötürü adım atacak yer kalmadı. Otoparklar dolup taşarken cadde ve sokaklarda çok sayıda Bulgaristan plakalı araç trafiği yaşandı. Besinden giysiye tüm gereksinimlerini kentte kurulan ulus pazarı ve alışveriş merkezlerinden karşılayan turistler bagajlarını doldurup ülkelerine geri döndü. Kent esnafı ise oluşan yoğunluktan mutlu olduğunu belirtti.

FİYATLAR ÇOK YETERLİ BULGARİSTAN PAHALI

Fiyatlardan mutlu olduğunu vurgulayan Servet Necip, hem gezmeye hem de alışveriş yapmak için Edirne’ye geldiğini belirterek, “Fiyatlar çok âlâ, çok uygun. Daha uygun fiyatlı alışveriş yapıyoruz. Bütün gereksinimlerimizi alıyoruz” dedi.

Bulgaristan’ın Plovdiv kentinden gelen Gülnaz İsmail, “Bugün yiyecek, giyecek her şeyimizi aldık fiyatlar çok uygun Bulgaristan kıymetli olduğu için beşerler Edirne’ye akın ediyor” halinde konuştu

Bulgaristan’ın Burgaz kentinden alışveriş için geldiğini söz eden Orhan Hüseyin ise, “Selimiye Camii ve öbür bütün tarihi yerleri geziyoruz, alışveriş yapıyoruz, ciğer yiyoruz Edirne’yi seviyoruz. Her şeyden biraz aldık. Fiyatlar çok iyi” diye konuştu.
Bulgaristan’dan gelen turistlerden ve oluşan yoğunluktan mutlu olduğunu belirten pazar esnafı ise, gelen turistlerin ucuza ve kaliteli alışveriş yapıp ülkelerine geri dönmelerinin kendilerini şad ettiğini söyledi.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.