Bodrum Kaymakamlığı’ndan sahneden indirilen Sefo’ya cevap

Rapçi Sefo, Muğla Valiliği’nin talimatıyla “müzik yasağı” başlamadan yarım saat evvel Bodrum‘da verdiği konserde sahneden indirildiğini belirterek reaksiyon gösterdi. Sefo, “Bu saçmalık ya bu yasak 01.00’e kadar değil miydi” dedi.

Gelen reaksiyonların akabinde Bodrum Kaymakamlığı da mevzu hakkında açıklama yaparak yasağın 24.00’den sonra geçerli olduğunu savundu.

Açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Bazı haber sitelerinde ve toplumsal medya hesaplarında Bodrum ilçemizde bulunan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağı’nda konser faaliyetinin valilik buyruğu ile saat 01.00’dan evvel sonlandırıldığı savı ile ilgili olarak; Bilineceği üzere Bodrum ilçemizde konaklama tesislerinin ve meskenlerinin ağır olarak bulunduğu Gümbet bölgesinde yaz turizmi ile birlikte ‘Gürültü’ konusundaki kontrollere yük verilmektedir.

Polis Görev ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesi’nde, ‘Şehir ve kasabalarda gerek mesken içinde ve gerek dışında saat 24.00’den sonra her ne suretle olursa olsun civar halkının rahat ve huzurunu bozacak surette gürültü yapanlar polisçe menolunur. Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546.ncı hususuna nazaran takibat yapılır’ kararı amirdir. 20.06.2022 günü Bodrum ilçemiz Gümbet Bölgesinde yapılan ses kontrollerinde de açık alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat 00.00’da sonlandırılması sağlanmıştır. Toplumsal medya imajlarından de anlaşılacağı üzere konser faaliyetinde bulunan işletmenin yasal mevzuat çerçevesinde açık alanda bulunan faaliyetini sonlandırması istenmiş ve işletme tarafından bu faaliyet kolluk kuvvetlerinin ikazları sonucunda sonlandırılmıştır. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.