Beşiktaş’ta büyük hayal kırıklığı!

Şampiyon takıma Batshuayi, Teixeira, Kenan, Pjanic, Umut, Salih Uçan üzere yıldız oyuncuları transfer eden siyah beyazlılar, geniş takımdan bir türlü faydalanamadığı üzere, Teixeira ve Pjanic’in sakatlıklarıyla, Batshuayi’nin de fazlaca kaçırdığı gol konumlarıyla uğraştı. Üstelik Teixeira ve Pjanic oynadığı anlarda da katkı vermekten oldukça uzak kaldı. Evvel yedeğe sonra takıma alınmamaya kadar düşen Salih Uçan, devre ortasında Medipol Başakşehir’e kiralık gönderilirken, yalnızca Beşiktaş’ın şampiyon olduğu 2015-2016 ve biraz da 2016-2017 döneminde kalitesini gösteren Oğuzhan Özyakup ise en sıkıntı durumlarda dahi tercih edilen futbolcular ortasına bile giremedi. Geçen dönemi 19 gol 6 asistle tamamlayan Larin için, bütün bir dönem yazılıp çizilenler ise bir türlü bitmeyen ve sonuca ulaşmayan kontrat uzatma görüşmeleri oldu. 

Yeni transferlerden kiralık oynayan Can Bozdoğan’ın hafifi bir kıpırdanma gösterdiği dönemin yıldızları ise Ghezzal, Josef De Souza ve Ersin olurken, genç oyunculardan Emirhan ile Serdar gelecek ismine taraftara ümit verdi. Kenan Karaman ise atakta hiçbir varlık gösteremediği ve yuhalanma kademesine geldiği dönemi Valerien Isamael’in sağ bekte misyon vermesiyle kurtardı. Fenerbahçe maçında zorunluluktan sağ bek oynayan Kenan, Konyaspor maçında gol bile atarak taraftarlarla ortasını düzeltti.

LİGDE SON 25 YILIN, AVRUPA’DA İSE TARİHİN EN BERBATI

Böylesi bir ortamda çok çok berbat bir dönem geçiren Beşiktaş Sergen Yalçın’ın istifasıyla evvel Başkan Karaveli’yi, onun da başarısız olmasıyla Fransız Valerien Ismael’i ekibin başına getirdi ve çok uzun vakit sonra bir dönemde 3 teknik adamla çalıştı.

Ligde hiç de güzel bir performans sergileyemeyen siyah beyazlılar 24 yıl sonra birinci 5’in dışında kaldı.

Attığı 56 gol ile maç başına 2 golü bile yakalayamayan Beşiktaş, 48 gol yiyerek maç başına 1’den fazla gol yeme istatistiğiyle ve yalnızca +8’le tarihin en makus averajlarından birine de sahip oldu.

Avrupa’da adeta dağılan Beşiktaş, kümeden çıkma amacıyla başladığı Şampiyonlar Ligi’nde 8 maçta 8 mağlubiyet ile sıfır puan çekti ve Beşiktaş tarihinin en makus Avrupa macerasını yaşadı. Beşiktaş, ayrıyeten 3 gol atıp 19 gol yediği devler arenasında -16 averajla 32 kadro içinde 32. olarak hayal kırıklığının da doruğunu gördü.

Beşiktaş cezalar haricinde 21 yıl sonra da sıralama dışında kalarak Avrupa kupalarına gitme hakkı elde edemedi.