Bakanlık basın müşavirleri de ‘başkanlık’ talep etti, Altun istemedi

Bakanlık basın müşavirleri de ‘başkanlık’ talep etti, Altun istemedi
Bakanlık basın müşavirleri de ‘başkanlık’ talep etti, Altun istemedi

Bakanlıklarda görevli basın müşavirleri de İletişim Başkanı Fahrettin Altun gibi makamlarının başına “başkanlık eklenmesini” istedi. Altun ise müşavirlerden gelen bu isteğe “olumlu” bakmadı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un her hafta bakanlıklarda görevli basın müşavirleriyle yaptığı toplantıda müşavirlerin Altun’a, “Siz, gerek genel politikada gerekse İletişim Başkanlığı’nda aktif rol üstleniyorsunuz. Bizim de bakanlıklarda ‘basından sorumlu başkan’ makamı oluşturulabilir. Böylece biz de ‘başkan’ olarak gerek bakanlıkların icraatlarının kamuoyuna duyurulmasında gerekse genel siyasette daha aktif olabiliriz” önerisinde bulundukları öğrenildi.

BAŞKANLIK MAKAMI KENDİNE HAS

Ancak Altun’un müşavirlerden gelen bu istek karşısında “hem şaşırdığı hem de bu isteğe kızıp olumlu bakmadığı” iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu’nun haberine göre, Altun’un müşavirlere, “Görevinizde aktif olmak istiyorsanız, bunun başkanlık makamıyla bağdaştırmak ne kadar doğru? Görevinizi müşavir olarak da yerine getirebilirsiniz. Bakanlıkların icraatlarını kamuoyuna düzgün bir şekilde aktarmak zaten sizin görev tanımınız içinde yer alıyor. ‘Başkanlık’ olarak yeni bir makam oluşturulduğunda da görev tanımınızda bir değişiklik olmayacağından, beklentiniz nedir?” şeklinde karşılık verdiği öne sürüldü.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*