Ahmet Nur Çebi: Demba Ba bir şey varsa ‘fermuarını’ açıp söylemeli!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Şampiyonluk ekip işidir. Ekibim, yöneticilerim, teknik kadrom, hocam ve futbolcularımla birlikte inandık. Beşiktaş camiasının da buna inanmasını istiyorum. Ben 13’üncü sıradayken de bunu söyledim. Şimdi lideriz yine söylüyorum. Şampiyon yine biziz. Onurlu ve şerefli şampiyonluk kovalayan Beşiktaş bunu sezon sonunda görecektir” dedi.

Ahmet Nur Çebi, Ümraniye Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri’nde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Şampiyonluğun takım işi olduğunu ifade eden Ahmet Nur Çebi, “Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışından geriye düştüğü algısının yapılasını doğru bulmuyorum. 3 puan öndeyken algılar yapıldı. 6 puan geride olanların şampiyon biz olacağız demelerine tepki vermiyorlar. 6 puan geride olanların şampiyon olma ihtimalleri konuşulurken, avantajımızın görmemezlikten gelinmesini doğru bulmuyorum. Ben arkadaşlarım, yöneticilerim, şerefli şampiyonluklar kovalayan bir ekibiz. Bu vizyonumuzdan, ahlaki yapımızdan geri durmuyoruz. Yolumuzu değiştirmeyeceğiz. Şampiyonluk ekip işidir. Ekibim, yöneticilerim, teknik kadrom, hocam ve futbolcularımla birlikte inandık. Beşiktaş camiasının da buna inanmasını istiyorum. Ben 13’üncü sıradayken de bunu söyledim. Şimdi lideriz yine söylüyorum. Gönlümde, kafamda, hesaplarımda değişen bir yok. Şampiyon yine biziz. Onurlu ve şerefli şampiyonluk kovalayan Beşiktaş bunu sezon sonunda görecektir. Ligin bitmesine 6 hafta var. Özellikle puan kaybettiğimiz maçlara düşme hattındaki takımlar vardı. O takımların vermiş olduğu mücadeleyi rakiplerimizle yapacakları maçlarda da vereceklerinden şüphem yok, tereddüt etmiyorum. Onların da puan kaybedeceklerini düşünüyorum. Benim hesaba kattığım bir kurgudur” ifadelerini kullandı.

“ÇOK KONUŞMAYLA, İCRAATTA BAŞARILI OLUNMUYOR”

Özellikle medyada ‘Beşiktaş şampiyonluğu elleriyle verdi’ şeklinde algı oluşturulduğunu ve bundan vazgeçilmesi gerektiğini söyleyen Çebi, “Bu bizim camiamıza zarar vermek adına yapılıyor. Ancak camiamız bunları çok fazla kaale almasın. Bunların arkasında başka hesap, kitaplar olduğunu bilmelerini istiyorum. Çok konuşmayla, icraatta başarılı olunmuyor. Ben ve yöneticilerim az konuşarak ya da konuşmayarak her türlü mücadeleyi vermeye devam ediyoruz. Bizim az konuşmamız, mücadele vermediğimiz anlamına gelmez. Beşiktaş’ın menfaatini korumak adına; namusu, onurlu, şerefli şekilde fazlasıyla çalışıyoruz. Camiamızın bu konuda tereddüdü olmasın” diye konuştu.

“HAKEM HATALARININ SÖYLENMESİ, TFF VE MHK HAKKINDA TEREDDÜTLERİMİZ OLDUĞU ANLAMINA GELMEZ”

TFF ve MHK’nin bir takımın şampiyon olmasının hesabını yaptığına inanmadığını söyleyen Ahmet Nur Çebi, “Yanlış idare edilirse yanlış, iyi idare edilirse iyi deriz. Hakem hatalarının söylenmesi, TFF ve MHK hakkında tereddütlerimiz olduğu anlamına gelmez. Bunu hissettiğimiz an zaten gereğini yaparız” dedi.

“DÜŞME HATTINDAKİ ÇOK TAKIM ŞAMPİYONLUĞA GİDEN TAKIMLARI ZORLAYACAKTIR”

Başkan Çebi, “Düşme hattındaki çok takım şampiyonluğa giden takımları zorlayacaktır” derken, şu ifadeleri kullandı;

“İlginç bir sezon geçiyoruz. Pandemi süreci yaşanıyor. 21 takıma çıktık, fazla maç oynuyoruz. Tüm bunları alt alta yazdığımız zaman müthiş oyunlar, goller izlediğimiz birçok maç var Düşme hattındaki takımların can havliyle şampiyonluğa oynayan takımlardan puan aldıklarını görüyoruz. Özellikle dönüp bakıyorsunuz, geçen sezon şampiyon olmuş Başakşehir’in düşme hattında verdiği bir mücadele var. Ve son oynadığı oyuna bakıyoruz. İlginç gelişmeler, ilginç oyunlar. Düşme hattındaki takımların çok olması şampiyonluğa giden takımları zorlayacaktır. Bu maçlardan başarıyla çıkanlar kümede kalacaktır, başarısız olanlar maalesef küme düşecektir.”

“ESKİ ALIŞKANLIKLARINIZI LİGE BULAŞTIRMAYIN”

Diğer kulüplerin yöneticilerine seslenmek istiyorum; eski alışkanlıklarınızı bu lige bulaştırmayın. Futbolcu arkadaşlarımdan rica ediyorum. Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayız. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, sporcunun zeki, çalışkan ve ahlaklı olanı önemli. Meslektaşlarınızın alın terine saygı göstermeyi, emeklerine değer verdiğinizi göstermenizi tüm futbol ailesinden önemle rica ediyorum.”

“BİZE ŞAMPİYON DEMEYE DİLLERİ VARMIYOR.  6 HAFTA SONRA ONLARA DA SÖYLETMEYİ BİLİRİZ”

Takımın 13’üncü sıradayken de şampiyon olacağına inandığını vurgulayan Çebi, şöyle konuştu:

“Beşiktaş köklü kulüptür. Yıpratılması yönünde yapılanların saygı görmeyeceğini söylemem gerekir. Biz 3 puan önde ve lideriz. Sezon başında küme düşeceğimizi söyleyenler oldu. Ben bu konuda 13’üncüyken beyan ettim şampiyon olacağız diye. Ben inanıyordum, yöneticilerimin şampiyonluk istediğini biliyordum. Hocanın takıma olumlu yansıdığını biliyordum. Futbolcularıma güveniyordum. Şu anda Beşiktaş’a zarar vermek adına yapılan bir operasyondur. Bunun başka söylemi olamaz. Bizim dışımızda 3 puan önde olan takım kim olursa olsun, şampiyon ilan edilmişti. Bize şampiyon demeye dilleri varmıyor. Biz bekleriz, 6 hafta sonra onlara da söyletmeyi biliriz.”

“ORTADA BİR ŞEY VARSA BA FERMUARINI AÇAR VE SÖYLER”

Başakşehir’de Demba Ba’nın sözleşmesinin feshedilmesi sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sorulan Çebi, “Ba, iyi tanıdığım, transferinde emeği olduğum birisi. Onurlu, gururlu, başarılı bir futbolcu. Dünkü olay beni gerçekten şaşırttı. Ne olduğunu bilmiyorum. Eğer bir şey varsa umarım Demba Ba fermuarını açar, ne söyleyecekse söyler. Eğer varsa bir şey. Ama ilginç bir durum. Türk futbolunda alıştığımız şeyler değil. Dembe Ba varsa bir şey söyler. Yoksa da söylemeli. Camiaları zan altında bırakmamalı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir