Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Atasoy: Kokain aylar sonra bile tespit edilebilir

Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Atasoy: Kokain aylar sonra bile tespit edilebilir
Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Atasoy: Kokain aylar sonra bile tespit edilebilir

Adli Tıp Uzman Prof. Dr. Sevil Atasoy, kokaininin aylar sonra yapılacak testlerle bile tespit edilebileceğini açıkladı. Atasoy, “Son kullanımdan sonra malum madde ve metabolitleri tükürük ve kanda 2 gün, idrarda 3 gün, saçta uzunluğuna bağlı olarak aylar sonra bile saptanır. Ağır kullanıcının idrarında 2 haftaya kadar bulunur. Söyleyeceklerim bu kadar:)” ifadesini kullandı.

Son kullanımdan sonra malum madde ve metabolitleri tükürük ve kanda 2 gün, idrarda 3 gün, saçta uzunluğuna bağlı olarak aylar sonra bile saptanır. Ağır kullanıcının idrarında 2 haftaya kadar bulunur. Söyleyeceklerim bu kadar:)

— Sevil Atasoy (@sevil_atasoy) March 27, 2021
Kürşak Ayvatoğlu, mahkemedeki savunmasında, “Görüntülerdeki benim burnuma çekmiş olduğum madde kesinlikle uyuşturucu madde değildir. Bu madde pudra şekeridir. Biz zaten arkadaş ortamında yabanca müzik dinlerken şaka, taklit amaçlı sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk. Bazen burundan sanki kokain çeker gibi bazen de esrarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır. Ancak bugüne kadar yapmış olduğum bu şekildeki şakaları kesinlikle videoya çekmedik. Zaten bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. Benim kesinlikle hayatım boyunca kokain maddesi kullanmadım” ifadesini kullanmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*