200 işçi kadrosuna 45 bin üniversite mezunu başvurdu

200 işçi kadrosuna 45 bin üniversite mezunu başvurdu
200 işçi kadrosuna 45 bin üniversite mezunu başvurdu

Adana Büyükşehir Belediyesi operatör şoför, ağır vasıta şoförü, büro elemanı ve park bahçelerde görevlendirmek için 200 eleman alımı için ilan verdi. İşe alınacak olan 200 eleman için şu ana kadar 52 bin kişinin başvurdu. Başvuranların 45 bininin üniversite mezunu olması dikkat çekti.

BAŞVURANLARIN BÜYÜK KISMI ÜNİVERSİTE MEZUNU

Belediyeye 200 eleman alacaklarını ancak şu ana kadar 52 bin kişinin başvurduğunu belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar, Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e yaptığı açıklamada, “Bunların yüzde 90’ını da üniversite mezunları oluşturuyor. Şimdi bu üniversite mezunlarına hangi işi vereceğiz? Bir kere uzmanlık alanları farklı. Mesela kadın, erkek sosyal bilimler mezunu başvuruyor, onu park bahçelerde mi görevlendireceğiz, ağır vasıta şoförü olarak mı?” dedi.

ÜLKENİN GELDİĞİ NOKTA NE YAZIK Kİ BU

Başvuruların devam etmesi nedeniyle bu sayının daha da artmasını beklediklerini ifade eden Karalar, “Bu kadar çok üniversite kurulursa ve ona göre iş alanı yaratılmaz ise ülkenin geleceği nokta bu olur ne yazık ki. Gençler ne yapsın, çaresiz. Biz de mümkün olduğunca el uzatmaya çalışıyoruz, ama bir noktadan sonra tıkanıyor. Biz de belediyeler olarak bu işsizliğin altında eziliyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*